Kredyty samochodowe online – czy warto z nich korzystać

Obecnie wiele usług można znaleźć w Internecie, dlatego nie dziwi rosnąca ilość korzystających z takich możliwości osób. Nie inaczej się dzieje jak mowa o kredytach różnego rodzaju, w tym także o kredytach celowych na zakup samochodu. Banki starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy oczekują łatwego i bezproblemowego dostępu do produktów bankowych takich jak właśnie kredyty.

Kredyty samochodowe wymagają przedstawienia znacznie większej ilości informacji niż w przypadku starania się o kredyty gotówkowe. Dlatego też banki chcąc umożliwić klientom dostęp do takich produktów umożliwiają także przesłanie niezbędnych dokumentów online. Zazwyczaj bank prosi o skany takich dokumentów. Jednakże samo złożenie wniosku zazwyczaj nie wymaga ich dostarczenia, po wstępnej weryfikacji wniosku wysłanego online pracownik banku kontaktuje się z klientem w celu uzupełnienia niezbędnych do dalszego rozpatrzenia wniosku dokumentów.

W przypadku pozytywnej decyzji klient otrzymuje od banku tak zwaną promesę kredytową. Dokument ten zawiera informację o tym, że bank wyraża zgodę na zakup przez danego klienta wskazanego samochodu za wskazaną cenę. Ważny jest przez czas określony w promesie, zazwyczaj jest to 30 dni. Jeśli w czasie rozpatrywania wniosku doszło do zmiany decyzji, na przykład wybrany samochód został sprzedany, najczęściej wystarczy jedynie poprosić bank o wydanej drugiej promesy, ze zmienionymi danymi auta. Większość banków w takiej sytuacji nie dokonuje nowej weryfikacji wniosku, jeśli kwota wnioskowanego kredytu nie była wyższa.

Taki sposób składania wniosków o kredyty samochodowe sprawia, że klienci mogą liczyć na znacznie szybszy czas rozpatrywania wniosków, bywa że wystarczy kilka godzin aby otrzymać decyzję i tym samym promesę kredytową. Umożliwia to szybszy zakup samochodu dlatego coraz częściej sprzedający nie stwarzają problemów z tym, aby poczekać kilka dni na podjęcie decyzji przez bank i sfinalizowanie transakcji. Ponadto obecnie wyszukanie odpowiedniego kredytu przy pomocy Internetu nie sprawia także żadnych problemów. Wystarczy jedynie skorzystać z narzędzi takich jak na przykład wyszukiwarki kredytów, które umożliwiają błyskawiczne wyszukanie najlepiej dopasowanych ofert. Osoby zainteresowane poszczególnymi kredytami bez problemu mogą określić własne kryteria, które dla nich mają największe znaczenie. Większość określa przede wszystkim kwotę kredytu, jednakże tymi elementami, które są dość istotne są także takie jak czas spłaty czy na przykład wysokość miesięcznej raty. Po wybraniu odpowiednich opcji, zazwyczaj z rozwijanych list bez problemu można w ciągu kilku chwil uzyskać oferty jak najlepiej dopasowane do wymogów konkretnego klienta. Wyszukiwarki zazwyczaj umożliwiają także bezproblemowe przeniesienie się na stronę danego banku, których oferuje najkorzystniejsze warunki kredytu lub nawet złożenie wniosku o konkretny kredyt.

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.