Kredyty krótkoterminowe – wszystko na ten temat

Kredyty ze względu na czas trwania umowy kredytowej możemy podzielić na długo- i krótkoterminowe. Długoterminowe to te zawierane na kilka, bądź nawet kilkadziesiąt lat – czyli zwykle kredyty przeznaczane na mieszkanie, lub hipoteczne. Z kolei kredyty krótkoterminowe nazywane są zwykle konsumpcyjnymi. Ich cechą charakterystyczną jest niska kwota pożyczki, a co za tym idzie – krótki czas jej spłacania. Kredytów konsumpcyjnych banki udzielają oczywiście chętniej niż tych długoterminowych. Łatwiej jest spełnić warunki otrzymania takiej pożyczki, oraz łatwiej jest ją spłacić, ponadto nie jest potrzebne aż tak duże zabezpieczenie takiego kredytu – wystarczy mieć stałe źródło dochodu, by móc się o niego ubiegać.

Kredyty krótkoterminowe udzielane są zwykle w kwocie kilku tysięcy złotych. Jest to suma pieniędzy, która otrzymujemy praktycznie „do ręki”, na dowolne cele. Możemy je przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków, na przykład wyprawienie dzieci do szkoły, na zagraniczną wycieczkę, czy kupno nowego AGD, gdy nie mamy możliwości odłożyć kwoty kilku tysięcy ze swojej pensji, a okazja do wykorzystania tych pieniędzy pojawia się teraz, i trzeba ją wykorzystać. Bardzo często banki oferują okazjonalne produkty kredytowe, takie jak pożyczki świąteczne, czy wakacyjne – ich oprocentowanie zwykle jest korzystniejsze niż w pożyczkach ogólnodostępnych i ma ono skłonić kredytobiorcę do zafundowania sobie bardziej wystawnych świąt niż dotychczas, czy zagranicznych wakacji.

Jeśli chcemy skorzystać z pożyczki krótkoterminowej konsumpcyjnej, najlepiej udajmy się do swojego banku, w którym mamy konto od lat. Często banki dla stałych klientów przewidują atrakcyjne pożyczki, ciekawe oprocentowanie, lub większe możliwości, w porównaniu z kredytami dla nowych klientów. Czasem jednak jest wręcz odwrotnie – banki, aby pozyskać nowych klientów oferują ciekawe kredyty na atrakcyjnych warunkach, na przykład pod warunkiem założenia konta w danym banku lub skorzystania z oferty w określonym czasie, sugerując tym samym, że oferta taka jest limitowana. Z pewnością warto korzystać z kredytów krótkoterminowych, gdyż nie są one trudne do spłaty, a pozyskane w ten sposób pieniądze mogą pomóc nam spełnić najbardziej pilne potrzeby, lub zachcianki.

Zobacz także:  Bank o światowej renomie.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.