Kredyt w wysokości 93.000,00 złotych na okres 75 miesięcy.

Oprocentowanie nominalne kredytu i prowizja.

Decydując się na kredyt na większą sumę pieniędzy, trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że z takim kredytem zwiążemy się na wiele miesięcy. Trzeba będzie spłacać raty, które z pewnością zmniejszą nasz domowy budżet i w jakimś stopniu będą dla nas obciążeniem. Wybór kredytu jest bardzo ważny i powinna być to w pełni przemyślana decyzja. Porównajmy ze sobą db kredyt gotówkowy w Deutsche Banku, prostoliczony kredyt gotówkowy w Credit Agricole i pożyczkę standardową w ING. Przy wyborze kredytu gotówkowego każdy z nas zwraca uwagę jakie jest jego oprocentowanie nominalne. Im mniejsze, tym wydaje nam się, że kredyt będzie tańszy. W naszych trzech przypadkach oprocentowanie jest następujące: db kredyt oprocentowany jest na 6,9% w skali roku, prostoliczony kredyt gotówkowy będzie nas kosztował 6,5% w skali roku, a pożyczka standardowa jest oprocentowana na 7,99% w skali roku. Jak widać najniższe oprocentowanie kredytu oferuje nam Credit Agricole i patrząc tylko na nie to właśnie tą ofertę byśmy wybrali. Przejdźmy jednak do prowizji za udzielenie nam kredytu. W Deutsche Banku wynosi ona 10,5%, w Credit Agricole 12,5%, a w ING 9,9%. Tutaj wygrywa pożyczka standardowa w ING.

Kwota minimalna i okres kredytowania.

Dostępna kwota kredytu też ma znaczenie, bo może zdarzyć się, że w danej ofercie kwota minimalna jest wyższa niż chcieliśmy pożyczyć, lub maksymalna kwota jest dla nas niewystarczająca. Db kredyt gotówkowy zaciągniemy na kwotę od 1.000 złotych do 200.000 złotych. Prostoliczony kredyt gotówkowy można wziąć do kwoty 150.000 złotych. Pożyczkę standardową można wziąć natomiast do maksymalnej kwoty 160.000 złotych. Najwięcej pożyczymy w Deutsche Banku. db Kredyt Gotówkowy możemy spłacać w ratach od 1 miesiąca do 120 miesięcy w zależności od tego jaka będzie kwota kredytu. Im wyższa tym na więcej miesięcy można ją rozłożyć. Dostępny okres kredytowania w Credit Agricole to przedział od 1 miesiąca do 72 miesięcy. Pożyczkę standardową w ING możemy spłacać od 1 miesiąca do 96 miesięcy. Największy okres kredytowania oferuje nam również Deutsche Bank w swojej ofercie db kredyt gotówkowy.

Zobacz także:  Funkcje kredytu gotówkowego w gospodarce

Sprawdźmy teraz inne wymogi co otrzymania każdego z trzech porównywanych zobowiązań. Jeżeli chodzi o rachunek w banku, w żadnej z ofert nie jest on wymagany. Żaden bank nie chce od nas zgody współmałżonka, ani też poręczyciela. W każdym z banków do otrzymania kredytu lub pożyczki wymagane jest oświadczenie o zarobkach. W żadnej z ofert nie przewidziana jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych. W każdym z trzech przypadków banki są otwarte na ewentualne negocjacje kredytobiorców dotyczące oprocentowania kredytu o jaki się starają. Można również bez żadnych dodatkowych kosztów spłacić kredyty przed czasem.

Sprawdźmy teraz jak to się ma do naszej kwoty kredytu na 93 tysiące złotych, przy okresie kredytowania 75 miesięcy. Zacznijmy od Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania. RRSO w Deutsche Banku wynosi 10,89%. Każda z rat jaką będziemy spłacać będzie wynosiła 1690,69 złotych. Całkowita kwota do spłaty to 126802,09 złotych. RRSO w Credit Agricole wynosi 11,13%. Raty będą po 1701,22 złote co da nam całkowitą kwotę do spłaty w wysokości 127591,20 złotych. RRSO w ING ma wartość 11,93%. Każda z rat będzie po 1735,67 złotych. Całkowita kwota do spłaty to 130174,96 złotych. Jak da się od razu zauważyć, najtańszym rozwiązaniem dla nas będzie oferta db kredytu gotówkowego w Deutsche Banku. Najdrożej będzie nas kosztowała pożyczka w ING.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.