Kredyt gotówkowy – co najpierw?

Dokładna analiza naszego potencjału finansowego powinna każdorazowo poprzedzać podjęcie ostatecznej decyzji kredytowej. Takie działanie ułatwi potencjalnemu kredytobiorcy oszacowanie swej zdolności kredytowej, która umożliwia klientowi regulowanie comiesięcznych zobowiązań bez destabilizacji budżetu domowego. Tylko rzetelna dyskusja i skrupulatna analiza aktualnych dochodów oraz historii kredytowej pomogą w podjęciu wiążących decyzji. To też dobry moment na ustalenie rodzaju zabezpieczenia w razie nieszczęśliwych wypadków.

Przechodząc do analizy ofert rynku kredytowego jesteśmy zobligowany do weryfikacji warunków jakim poddawane są wartości kredytów gotówkowych. To co nas powinno interesować to koszt całkowity zobowiązania, na który przypada wartość Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania, wskaźniki oprocentowania a także prowizje. Warto wiedzie, że na każdej instytucji finansowej leży obowiązek informowania swych klientów kredytowych o wszystkich parametrach zobowiązania za pośrednictwem formularza informacyjnego, z którym należy się zapoznać przed podpisaniem wiążących dokumentów. Ten typ formularza jest nośnikiem informacji na temat każdej opłaty, której jest poddawane zobowiązanie gdyż to one finalnie kształtują jego wielkość.

Rodzaje rat kredytu gotówkowego

Bardzo ważne jest aby przed podpisaniem wiążących dokumentów potencjalny kredytobiorca mógł wybrać za pośrednictwem jakiego rodzaju rat będzie spłacał swoje zobowiązanie. Pod uwagę należy wziąć dwie opcje – raty malejące i równe. Istotą rat malejących jest zmniejszanie się ich wysokości wraz z upływem okresu kredytowania. Rata malejąca składa się z części kapitałowej i odsetkowej, która jest naliczana od wysokości zobowiązania, które jeszcze pozostało do spłaty. Dzięki tego rodzajowi rat część kapitałowa regulowana jest w bardziej dynamiczny sposób, a suma odsetek jest na niższym poziomie w przeciwieństwie do raty równej. Rata równa zawsze przedstawia stałą wysokość comiesięcznej raty, której większość na początku stanowią odsetki, które wraz z upływem okresu kredytowania ulegają zmniejszeniu, zwiększeniu wówczas ulega część kapitałowa.

Zobacz także:  Szybka pożyczka na dowód

Kredyt gotówkowy – wsparcie dla domowego budżetu

Kiedy znajdziemy się w sytuacji, w której jedynym rozwiązaniem trudnej sytuacji finansowej jest wizyta w banku, wówczas powinniśmy bez zbędnych emocji przeanalizować naszą sytuację ekonomiczną, aby mądrze zadecydować o naszych finansach. Czasem wystarczy wsparcie rodziny lub znajomych w postaci pożyczki, jednakże kiedy w swoim otoczeniu nie mamy osoby, która mogłaby nas wesprzeć wówczas nasze poszukiwania powinniśmy rozpocząć od analizy rynku kredytowego za pośrednictwem różnego rodzaju porównywarki, kalkulatorów oraz rankingów kredytowych dostępnych w sieci. Takie rozwiązanie daje potencjalnemu kredytobiorcy obraz sytuacji bez wychodzenia z domu. Jest podstawą do dalszych wiążących rozmów z daną instytucją finansową.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.