Bierzesz kredyt hipoteczny? Dowiedz się jak działa cesja ubezpieczenia

Dziś w zasadzie mało kto może pozwolić sobie na kupno mieszkania za gotówkę. W związku z tym tak często korzystamy z finansowania kredytowego, które udzielają nam banki na zakup własnego mieszkania. Biorąc kredyt hipoteczny, niezbędne jest zabezpieczenie go w postaci hipoteki. Jednak banki w wielu przypadkach żądają również cesji polisy ubezpieczeniowej.

Jakie jest najlepsze ubezpieczenie nieruchomości pod kredyt?

Kredyt hipoteczny możemy zaciągnąć nie tylko na zakup nieruchomości, ale również na budowę domu bądź remont. Udzielając kredytu na mieszkanie, banki wymagają wykupu przez klientów polisy. Takie działania są połączone z przeniesieniem wierzytelności z umowy ubezpieczenia na instytucję bankową.

Po co ubezpieczenie do kredytu?

Wykupienie polisy będzie obowiązkowe w przypadku osób, które nie dysponują wystarczającym wkładem własnym. Z tego powodu banki stosują zabezpieczenia, np. w postaci polisy pomostowej lub ubezpieczenia nieruchomości. Ubezpieczenie kredytu chroni nie tylko banki, ale także kredytobiorcę. Podstawową korzyścią dla nas jest fakt, że w sytuacji, gdy nie jesteśmy w stanie spłacać rat kredytu na mieszkanie, będzie to robiła firma ubezpieczeniowa. Taka sytuacja musi być jednak potwierdzone utratą pracy lub wystąpieniem groźnej choroby, która uniemożliwia nam pracę. Jest to bezpieczeństwo zarówno dla banku, który ma pewność, że kredyt będzie spłacany, jak i dla kredytobiorcy, który w wyniku konkretnych przypadków nie będzie mógł tego robić.

Ubezpieczenie kredytu hipotecznego — ile kosztuje polisa?

Wykupując polisę do kredytu hipotecznego, korzystamy nie tylko z możliwości zabezpieczenia kredytu, ale również domu, siebie i swoich bliskich. Polisy możemy kupić zarówno na warunkach, które proponuje nam bank, jak i na własną rękę.

Zobacz także:  Wszystko pożyczkach zabezpieczonych

Ogólny koszt ubezpieczenia mieszkania będzie uzależniony od konkretnej oferty banku. W większości przypadków miesięczna składka nie będzie aż tak duża, żeby gwałtownie zaburzać nasz domowy budżet. Niektóre banki wymagają wykupienia ubezpieczenia w wysokości 9% wartości zobowiązania, inne mają w swej ofercie o wiele atrakcyjniejsze warunki, np. 2% wartości kredytu. Dlatego też powinniśmy szczegółowo zapoznać się z warunkami, które proponują nam banki i podjąć decyzję, czy chcemy skorzystać z danej oferty, czy bardziej opłacalne będzie dla nas znalezienie towarzystwa ubezpieczeniowego na własną rękę

Wiele instytucji bankowych proponuje klientom ubezpieczenie na życie do kredytu hipotecznego. Możemy spotkać się z sytuacją, z uwagi na to że nie mamy poręczyciela. Warto jednak wiedzieć, że może to być istotna forma pomocy w przypadku nagłego pogorszenia sytuacji życiowej.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.