Bank o światowej renomie.

Alior Bank.

Alior Bank został założony w 2008 roku. Jego główna siedziba znajduje się w Warszawie zaś prezesem banku jest Wojciech Sobieraj. Jest to rodzaj banku uniwersalnego, którego zyski netto wynoszą ponad 300 milionów złotych. Jest to średniej wielkości bank jaki znajduje się w Polsce. oferta tego banku została skierowana zarówno do klientów indywidualnych jak i do biznesowych. Jest to jeden z banków, który kontrolowany jest przez Skarb Państwa, a dokładniej przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń Spółkę Akcyjną. Obecnie z usług banku korzysta około trzech milionów klientów. Bank ma na swoich koncie miliardy udzielonych kredytów jak też miliardy depozytów zgromadzonych w kasie banku. Jest to jeden z banków, który stworzył w Polsce jedną z największych dystrybucji. Obecnie ma ponad 850 placówek w całym kraju. Produkty Alior Banku dostępne są również w wielu punktach T-mobile oraz w wielu placówkach Tesco w całej Polsce. Obecnie w banku pracuje sześć tysięcy pracowników.

Główne siedziby Alior Banku.

Bank ma swoje departamenty centrali w Krakowie, Warszawie oraz w Gdańsku. Oferty Alior Banku są obecnie dostępne również w Niemczech. Alior bank ma oddział bankowości mobilnej i internetowej jakim jest Alior Sync. Działalność ta została rozpoczęta w 2014 roku, kiedy markę Alior Sync zastapiła marka T-Mobile. Od uruchomienia usługi skorzystało z niej niemal pół miliona klientów z całego kraju. Bank po raz pierwszy zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w 2012 roku. Prywatna spółka GPW kupiła uch akcje z kolosalną sumę ponad dwóch miliardów złotych. W 2016 roku Alior Bank został zarejestrowany prze Narodowy Bank Rumi jako zagraniczna instytucja kredytowa. W tym samym roku w Alior Banku SA została wydzielona część Banku BPH SA. Fuzja operacyjna planowana jest na marzec. Alior Bank ma na swoim koncie wiele nagród.

Zobacz także:  Czy osoba zadłużona ma szansę na kredyt gotówkowy?

Nagrody i wyróżnienia dla Alior Banku.

W 2009 roku został uznany za najlepszy bank la firm i wygrał aż w trzech kategoriach rankingu Przyjazny bank Newsweeka, Został uznany za najlepszy bank tradycyjny, najlepszy bank dla emeryta oraz najlepszy bank internetowy. Zajął również drugie miejsce jako najlepszy bank dla osób niepełnosprawnych. Już rok później bank otrzymał kolejną nagrodę. Został uznany za najbardziej Przyjazny bank Newsweeka. W roku 2011 został uznany za najszybciej rozwijający się bank. Rok 2012 również był pełen sukcesów dla Alior Banku. Otrzymał nagrodę za przełomowe rozwiązanie, nagrodę Kryształowe Godło, nagrodę dla Najlepszego banku dla firm, a także tytuł Złotego Banku 2012 roku. Bez wątpienia to spory dorobek jak na jeden bank. Już w następnym roku bank otrzymał nagrodę Orła Rzeczypospolitej za najszybciej rozwijający się bank w kraju. Zdobył także nagrodę za najlepszy bank 2013 roku, a także wygrał plebiscyt Giełdy Papierów Wartościowych i otrzymał nagrodę GPW 2013. Jakby było mało tych wyróżnień Alior Bank wygrał konkurs Banking Technology Awards 2013 i otrzymał nagrodę za najlepsze wykorzystanie IT w detalicznej bankowości. To nie wszystkie nagrody jakie ma na swoim koncie bank. W 2014 roku otrzymał nagrodę jako najlepszy bank detaliczny 2014 roku. Rok później otrzymał kolejne trzy nagrody. Otrzymał nagrodę dla najszybciej rozwijającego się banku 2014 roku, za najlepszy europejski bank detaliczny w 2015 roku, oraz nagrodę za najlepszy bank komercyjny średniej wielkości. Jak widać nagród przez ostatnie kilka lat uzbierało się naprawę wiele. Nie każdy bank może pochwalić się aż takim dorobkiem. Bez wątpienia Alior Bank jest jednym z lepiej prosperujących banków jakie mamy w Polsce.

Możesz również polubić…

Serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies.