Tag - zobowiązania

Entries feed

21 Apr 2016

Nowości w ofertach kredytów gotówkowych

Jak banki konkurują ze sobą?

Obecnie konkurencja dotyka wszystkie dziedziny, tak samo wyraźnie widać ją w bankowości. Tutaj objawia się w tematyce kredytów, gdzie z każdym rokiem, żeby nie powiedzieć miesiącem, widać nowe oferty i nowe możliwości, jakie banki dają klientom zainteresowanym tego typu produktami. Dzisiaj bowiem kredyt to już norma, wiele osób uważa, że jest to przede wszystkim wygodny, a poza tym bardzo szybki sposób na sfinansowanie bardzo wielu zakupów. Dzisiaj jednak większość klientów starannie przegląda dostępne oferty, aby znaleźć te które najbardziej im odpowiadają pod każdym względem. Na pewno bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim koszt kredytu co rzutuje bezpośrednio na wysokość miesięcznej raty którą ma płacić klient. To w wielu sytuacjach pierwszy czynnik, na jaki patrzą zainteresowani klienci, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że jest to kwestia, na którą banki zwracają najwięcej uwagi.

Co ciekawego dla klientów poza niską ratą?

Poza niską ratą banki starają się oferować klientom jak najwięcej opcji które mają na celu przyciągnięcie ich uwagi. Zazwyczaj są to ciekawe propozycje zawarte w umowach, takie jak na przykład wakacje kredytowe czy podobne opcje, które mają sprawiać, że klienci zainteresują się daną ofertą. Coraz ciekawszą propozycją banków dla klientów jest także kwestia zwrotu części zapłaconych odsetek. Jednakże taka możliwość istnieje zazwyczaj jedynie dla tych klientów, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązanie. Ma to więc niejako także sprawić, aby klienci terminowo regulowali swoje zobowiązania.

Szybki kredyt – poszukiwany na rynku

Istotną kwestią jest także to, aby kredyt nie był zbyt trudny do uzyskania. Dzisiaj nikt ni ma ochoty czekać na to, aż bank rozpatrzy wniosek po kilkunastu dniach. W przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych obecnie czas rozpatrywania wniosku i wypłaty pieniędzy zazwyczaj nie przekracza jednego dnia roboczego. Jednakże w ramach konkurencji oraz przyciągnięcia uwagi klientów banki coraz częściej reklamują swoje kredyty jak niezwykle szybkie i możliwe do uzyskania już w ciągu kilkunastu minut. Zwiększone zapotrzebowanie na usługi bankowości elektronicznej także sprzyja szybszemu zaciąganiu tego typu zobowiązań. Wnioski wysyłane online lub tez przy pomocy smsa to dzisiaj norma i korzysta z nich coraz więcej osób. Dzięki temu nawet w trakcie dokonywania zakupów można zaciągnąć kredyt, jeżeli akurat trafiło się na coś ciekawego a brak jest wolnej gotówki. Z takich możliwości w znacznej większości korzystają przede wszystkim młodzi ludzie.