Tag - banki

Entries feed

23 Aug 2017

Nowości w ofertach kredytowych i korzyści dla klientów

Bankowość to dziedzina, która podobnie jak wiele innych ulega ciągłym zmianom. Coraz większa ilość banków to przede wszystkim rosnąca konkurencja, która skutkuje tym, iż banki starają się skonstruować ciekawe i tym samym przyciągające uwagę klientów oferty.

money-621349_640.jpg Jedną z rzeczy, którą dzisiaj można znaleźć w wielu bankach są tak zwane kredyty promocyjne. Najczęściej banki oferują je w momentach, gdy najwięcej osób decyduje sie na ich zaciągnięcie, jak na przykład okres przedwakacyjny czy świąteczny. Cechą charakterystyczną takich kredytów są znacznie atrakcyjniejsze od innych ofert warunki, zazwyczaj znacznie niższe oprocentowanie i wysokość prowizji, która bardzo często jest zerowa. To dla klientów zainteresowanych ich zaciągnięciem bardzo dobra informacja, gdyż do spłaty mają czasem sporo mniej niż w przypadku gdyby zdecydowali się na dostępne cały czas w banku oferty kredytowe. Jednakże tego typu oferty mają pewien minus, a mianowicie okres ich spłaty. Podczas gdy tradycyjne, dostępne cały czas oferty umożliwiają spłatę zobowiązania w czasie kilku lat, wiele ofert promocyjnych dostępnych jest jedynie z czasem spłaty 12 lub 18 miesięcy. To zaś pociąga za sobą nieco wyższą miesięczną ratę, dlatego też nie każdy może sobie na taki kredyt pozwolić. Należy bowiem dobrze przekalkulować, czy domowy budżet udźwignie ratę w wysokości kilkuset złotych miesięcznie, co jest kwotą znacznie większą niż w przypadku innych ofert.

Continue reading...

21 Apr 2016

Nowości w ofertach kredytów gotówkowych

Jak banki konkurują ze sobą?

Obecnie konkurencja dotyka wszystkie dziedziny, tak samo wyraźnie widać ją w bankowości. Tutaj objawia się w tematyce kredytów, gdzie z każdym rokiem, żeby nie powiedzieć miesiącem, widać nowe oferty i nowe możliwości, jakie banki dają klientom zainteresowanym tego typu produktami. Dzisiaj bowiem kredyt to już norma, wiele osób uważa, że jest to przede wszystkim wygodny, a poza tym bardzo szybki sposób na sfinansowanie bardzo wielu zakupów. Dzisiaj jednak większość klientów starannie przegląda dostępne oferty, aby znaleźć te które najbardziej im odpowiadają pod każdym względem. Na pewno bardzo duże znaczenie ma przede wszystkim koszt kredytu co rzutuje bezpośrednio na wysokość miesięcznej raty którą ma płacić klient. To w wielu sytuacjach pierwszy czynnik, na jaki patrzą zainteresowani klienci, dlatego też nie ma się co dziwić temu, że jest to kwestia, na którą banki zwracają najwięcej uwagi.

Co ciekawego dla klientów poza niską ratą?

Poza niską ratą banki starają się oferować klientom jak najwięcej opcji które mają na celu przyciągnięcie ich uwagi. Zazwyczaj są to ciekawe propozycje zawarte w umowach, takie jak na przykład wakacje kredytowe czy podobne opcje, które mają sprawiać, że klienci zainteresują się daną ofertą. Coraz ciekawszą propozycją banków dla klientów jest także kwestia zwrotu części zapłaconych odsetek. Jednakże taka możliwość istnieje zazwyczaj jedynie dla tych klientów, którzy regularnie spłacają swoje zobowiązanie. Ma to więc niejako także sprawić, aby klienci terminowo regulowali swoje zobowiązania.

Szybki kredyt – poszukiwany na rynku

Istotną kwestią jest także to, aby kredyt nie był zbyt trudny do uzyskania. Dzisiaj nikt ni ma ochoty czekać na to, aż bank rozpatrzy wniosek po kilkunastu dniach. W przypadku tradycyjnych kredytów gotówkowych obecnie czas rozpatrywania wniosku i wypłaty pieniędzy zazwyczaj nie przekracza jednego dnia roboczego. Jednakże w ramach konkurencji oraz przyciągnięcia uwagi klientów banki coraz częściej reklamują swoje kredyty jak niezwykle szybkie i możliwe do uzyskania już w ciągu kilkunastu minut. Zwiększone zapotrzebowanie na usługi bankowości elektronicznej także sprzyja szybszemu zaciąganiu tego typu zobowiązań. Wnioski wysyłane online lub tez przy pomocy smsa to dzisiaj norma i korzysta z nich coraz więcej osób. Dzięki temu nawet w trakcie dokonywania zakupów można zaciągnąć kredyt, jeżeli akurat trafiło się na coś ciekawego a brak jest wolnej gotówki. Z takich możliwości w znacznej większości korzystają przede wszystkim młodzi ludzie.