24 Sep 2019

Na co można przeznaczyć kredyt gotówkowy

Kredyt gotówkowy uzyskany z banku może być przeznaczony na dowolny cel, co oznacza, że możemy zrobić z nim wszystko na co tylko mamy ochotę, takie oferty znajdziesz na portalbankowy.info. Być może z uwagi na ten fakt kredyt gotówkowy jest tak bardzo popularny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Ważne jest również to, że w tego rodzaju zobowiązaniach bank nie wymaga deklaracji ani rozliczania się z celów na jaki kredyt został przeznaczony i sposobów eksploatacji uzyskanych środków. Pieniądze możemy zatem przeznaczyć na remont w domu, naprawę auta, spłatę innego zadłużenia czy też wymarzone wakacje.

Pożyczka gotówkowa czy kredyt

Bardzo często stajemy w sytuacji że z dnia na dzień potrzebujemy dodatkowych środków, wówczas zadajemy sobie pytanie co wybrać – kredyt gotówkowy czy też pożyczkę. Jak się okazuje na to pytanie nie znajdziemy nigdzie jednoznacznej odpowiedzi ponieważ, jedna i druga forma finansowania może być przeznaczona na dowolne cele. Różnica między tymi dwoma produktami często polega na kosztach, które będziemy musieli ponieść, by oddać pożyczone pieniądze. A zatem warto jest odpowiednio wcześniej przeanalizować kilka różnych ofert banku aby wybrać dla siebie tą właściwą.

Pożyczka gotówkowa

Najważniejszą cechą pożyczki gotówkowej jest to, że udzielić jej może każdy, nawet osoba fizyczna. Dostęp do takiego zadłużenia jest i co więcej podczas procesu zaciągania takiej pomocy finansowej nie występuje pełna weryfikacja klienta. Często zdarza się również, że pożyczka gotówkowa jest o wiele droższa od innych form kredytowania dostępnych na rynku. Koszty takiego kredytu mogą się wahać od 0% do nawet 300% rzeczywistej realnej stopy oprocentowania kredytu.

Kredyt gotówkowy

Jeżeli chodzi o kredyt gotówkowy to może być on udzielony tylko przez instytucję bankową. Taki kredyt możemy uzyskać po przedstawieniu konkretnych dokumentów, czyli zaświadczenia o dochodach czy potwierdzenie zatrudnienia. Podczas procesu uzyskania takiego finansowania będzie miała miejsce pełna weryfikacja zdolności kredytowej klienta. Występuje również inna odmiana kredytu gotówkowego na cel sprecyzowany. Mowa tutaj np. o kredycie samochodowym.

Kredyt sprecyzowany

Kredyt sprecyzowany różni się od zwykłego kredytu tym, że cel, na który chcemy przeznaczyć pożyczone pieniądze musi być z góry określony. W przypadku kredytu samochodowego będzie wypłacony tylko wtedy, jeśli podczas procesu weryfikacyjnego zostanie przedstawiony konkretny egzemplarz samochodu, który ma zostać sfinansowany dzięki pieniądzom z banku. W lipcu 2016 roku oprocentowanie takich produktów waha się od 4 do 10%. Istotną kwestią jest również to, że dany przedmiot zakupu musi spełnić warunki banku (wiek przedmiotu, kwota zakupu).