24 Jan 2019

Wszystko, co musisz wiedzieć o kredytach gotówkowych!

Pożyczki osobiste są pożyczkami celowymi. Zwykle możesz użyć tych funduszy według własnego uznania, chociaż niektórzy kredytodawcy będą ograniczali warunkami umowy to, co możesz zrobić z tymi pieniędzmi. Często są one trudniejsze do uzyskania niż karty kredytowe. Przypisuje się im czasem surowe wymagania kwalifikacyjne i własne, unikalne zasady.

Dlaczego warto zaciągać pożyczkę osobistą?

Wielu konsumentów zaciąga osobiste pożyczki i wykorzystuje środki do spłacenia swoich kart kredytowych. To może zaoferować kilka korzyści. Po pierwsze, będziesz mieć tylko jedną, a nie kilka miesięcznych płatności, i może się okazać, że oprocentowanie twojej pożyczki jest niższe niż średnie oprocentowanie wszystkich twoich kart. Oczywiście, jeśli Twój kredyt jest wystarczająco dobry, aby zakwalifikować się do karty o zerowej procentowej wartości transferu salda, lepiej skorzystaj z tej karty. photo__35_.jpg

Pożyczki studenckie również mają wysokie oprocentowanie, więc może się okazać, że opłacenie ich osobistą pożyczką pozwoli ci zaoszczędzić trochę pieniędzy. Ale uwaga: osobiste pożyczki nie mają takich samych ulg podatkowych jak przyznane z ramienia rządu kredyty studenckie. Najpierw skonsultuj się z doradcą podatkowym, aby upewnić się, że nie stracisz ulg podatkowych.

Jednak dzięki kredytom gotówkowym możesz łatwiej zapłacić za znaczący zakup lub wydarzenie, takie jak nowe urządzenia do kuchni lub ślub, ale po prostu przyda Ci się taka jedna z drugą, gdy nie masz wystarczających oszczędności na wyciągnięcie ręki, a potrzebne Ci pieniądze.

Pożyczki osobiste są niezabezpieczone

Nie jesteś zobowiązany do umieszczenia aktywów jako zabezpieczenia podczas zaciągania pożyczki osobistej, więc pożyczkodawca nie może automatycznie wziąć części twojej własności jako płatności, jeśli nie jesteś w stanie spłacić pieniędzy w terminie. Jest to jeden z powodów, dla których pożyczki osobiste są trudniejsze do zdobycia. Ale pożyczkodawcy pożyczek osobistych mogą podjąć inne działania windykacyjne, nawet jeśli nie mogą automatycznie odebrać domu, samochodu lub innych aktywów – pamiętaj o tym. Na przykład są uprawnieni do zgłaszania opóźnień w płatnościach do biur kredytowych, zatrudniania agencji windykacyjnej lub wniesienie pozwu przeciwko tobie.