24 May 2017

Dzięki lokacie z pewnością nie stracisz, za to sporo możesz zyskać!

Zabezpiecz swoją przyszłość.

Nidgy nie wiemy, co nas może spotkać w życiu. Czasem możemy potrzebować większej gotówki w najmniej oczekiwanym momencie. To mogą być narodziny dziecka, okazja do kupienia domu czy mieszkania, lub po prostu czegoś, co jest nam niezwykle potrzebne. W takich momentach dobrze jest mieć pod ręką nieco gotówki. Skąd ją wziąć? Najlepiej pomyśleć o tym wcześniej, na przykład zakładając lokatę.

Lokata to sposób na zarobienie nieco pieniędzy na naszym kapitale, oraz uniknięcie niekorzystnego dla nas efektu inflacji. Gdy spada wartość pieniądza, często tracimy naprawdę spore sumy. Gdy zaś nasz kapitał znajduje się na koncie oszczędnościowym - narastają odsetki, które pozwalają zniwelować efekt inflacji, oraz nieco zarobić. Zapytasz pewnie - ale czy to mi się w ogóle opłaca? Oczywiście - na lokacie terminowej nie zarobisz gigantycznych pieniędzy. Taki zysk możesz uzyskać tylko w przypadku grania na giełdzie, czy inwestowania w kruszce, lub dzieła sztuki. Pamiętaj jednak o jednym - taka inwestycja może się zwrócić, ale możesz też zaprzepaścić wszystkie swoje oszczędności. Inaczej jest w przypadku lokaty właśnie, http://www.inwestowaniena5.pl/ lokaty bankowe ranking pomoże Ci szybko wybrać dobrą ofertę.

Bezpieczny, pewny zysk.

Choć zysk na lokacie nie jest najwyższym możliwym, jest za to zyskiem pewnym. Dzięki temu ciężko zarobione i odłożone pieniądze możemy spokojnie powierzyć bankowi, bez obaw, że utracimy je raz na zawsze. Podpisując umowę o lokatę terminową z bankiem, bank zapewnia nam również ubezpieczenie naszej kwoty. To oznacza, że nawet gdyby zdarzyło mu się bankructwo (a jest to niesłychanie nieprawdopodobne i rzadkie) - odzyskasz swoje pieniądze. Nie ryzykujesz więc praktycznie nic. Zyskać możesz za to niemało, zależnie od tego jaką włożysz kwotę.

Zwrócić uwagę należy bowiem nie tylko na samą kwotę, jaką wkładamy do banku, ale i na kilka innych kwestii. Po pierwsze oprocentowanie - to najważniejsza cecha każdego rachunku oszczędnościowego. Od niej zależą nasze zarobki w najwyższym stopniu. Istotny jest także okres trwania umowy - od kilku miesięcy do nawet kilkudziesięciu lat. Im dłuższa umowa - tym większy procent. Pamiętajmy jednak, że jeśli wyciągniemy pieniądze przed upływem końca umowy, utracimy być może cały, a na pewno większość naszego zarobku. Nie zawsze więc opłaca się odkładanie pieniędzy na długi okres. Czasem lepiej podpisać umowę na krótszy termin, a później ewentualnie go przedłużyć. Wybierając ofertę, zwróćmy także uwagę na to, jak często następuje kapitalizacja odsetek. Od niej także bardzo wiele zależy. Mówiąc bardzo skrótowo - im częściej kapitalizowane są nasze odsetki, tym dla nas lepiej.