19 Apr 2017

Pożyczka bez wychodzenia z domu

gold-431536_640.jpg Wraz z wprowadzeniem szybkiego internetu pojawiły się pożyczki online. Na czym polegają i czy naprawdę możemy wszystko załatwić bez wychodzenia z domu? Pora to sprawdzić.

Parabanki wprowadzają pożyczki przez sieć

To nie jest żart, faktycznie można zaciągnąć taką pożyczkę. Wystarczy tylko wypełnić formularz na stronie internetowej i instytucja parabankowa sama się z nami skontaktuje. Jak jest w przypadku banków? Niestety u większości z nich dalej nie ma takiej możliwości. Natknęłam się tylko z jednym bankiem, który proponował taką opcję. Co prawda można się zgłosić po pożyczkę przez internet, ale przy dopełnianiu formalności powinniśmy się zgłosić osobiście a wręcz mamy taki obowiązek. Niestety w tym przypadku nazwanie tej oferty pożyczką przez internet byłaby dużym błędem. Wiele klientów pyta się o warunki, które powinniśmy spełnić, aby uzyskać taką pożyczkę. Wymagania są dość minimalne, gdyż wystarczy mieć tylko swoje konto osobiste oraz stały dochód. Jednak nie musimy tego dokumentować. W przypadku rozłożenia długu na raty mamy taki obowiązek. W ten sposób dyskwalifikowani są potencjalni klienci, którzy mają nieciekawą historię kredytową.

Jak wygląda cała procedura?

Parabanki mają to do siebie, że załatwianie formalności nie trwa tutaj długo. Jest ona maksymalnie uproszczona w porównaniu do banków. W skrajnych przypadkach pieniądze możemy mieć na koncie nawet w ciągu 15 minut. Jednak przed podpisaniem umowy należy sprawdzić jakie jest oprocentowanie i całkowity koszt pożyczki. Zazwyczaj nie trzeba się o to pytać, gdyż na samym początku są nam przedstawione całkowite koszty pożyczki gotówkowej. Mając nieciekawą historię kredytową boimy się, że pożyczka nie zostanie nam przydzielona. Wtedy mamy prawdziwe szczęście jeśli akurat firma w której chcemy zaciągnąć pożyczkę nie kieruje się bazą BIK. Jednak jest tutaj mały kruczek – za taką pożyczkę przyjdzie nam zapłacić więcej. Wynika to z tego, że firma ponosi większe ryzyko późniejszego niespłacenia jej. Wiele takich osób rezygnuje nawet z wykupienia ubezpieczenia. W takim przypadku należy uważać na niesłownych klientów.

Problemy z parabankami

Co jest w przypadku kiedy żadna z tych firm nie chce nam pożyczyć pieniędzy? Cóż, sytuacja jest wtedy bardziej skomplikowana. Wiemy, że firmy parabankowe mają dużo mniejsze oczekiwania co do klienta. Jeśli taka instytucja ma wątpliwości co do naszej wiarygodności to jak zareagują na to banki? W tym przypadku może nam pomóc doradca finansowy. Taka osoba zna bardzo dobrze rynek. W ten sposób dowiemy się jakie mamy realne szanse dostania pożyczki z kiepską historią kredytową oraz kiedy żadna z firm nie chce nam jej powierzyć. Taka usługa powinna być bezpłatna. Powinniśmy uważać na oferty, gdzie wymagają od nas przedpłaty na konto. Takie instytucje oszukują swoich klientów. W tym przypadku jest odwrotnie. To nie my chcemy oszukać parabanki, ale to oni chcą wykorzystać nas.