14 Feb 2017

Kiedy bierzemy kredyt

coin-1080535_640.jpg Po kredyt gotówkowy sięga coraz więcej polaków. I choć każdy z nas doskonale wie o tym, że najlepiej się nie zadłużać nie zawsze mamy taką możliwość. Pożyczanie pieniędzy od przyjaciół i rodziny jest już raczej ni możliwe bo każdy boi się pożyczać, natomiast zaciągnie kredytów banku niesie za sobą wiele innych kosztów i ostatecznie spłacamy znacznie więcej niż pożyczyliśmy. Jednak mimo wszystko pożyczamy pieniądze ponieważ nie każdy ma możliwość realizowania swoich planów i celów z własnych środków finansowych.

Ważne aby pamiętać o jednej istotnej rzeczy, aby nie zadłużać się bezmyślnie. Każda decyzja związana z pożyczeniem pieniędzy powinna być dokładnie przemyślana ponieważ nie trudno jest pożyczyć pieniądze, zdecydowanie trudniej jest je oddać. Dlatego też zaciągając kredyt przemyślmy czy cel na który chcemy je przeznaczyć jest faktycznie istotny.

Cechy kredytu gotówkowego

Po kredyt gotówkowy sięga coraz więcej polaków. Jest on przyznawany w kwotach od kilku do kilkudziesięciu tysięcy, a największą jego zaleta jest czas realizacji. Otóż procedura przyznania nam kredytu jest bardzo uproszczona w porównaniu do innych. Bank wymaga od nas tylko podstawowych dokumentów jak zaświadczenie o zatrudnieniu czy zarobkach i oczywiście dowód tożsamości. Jesteśmy zwolnienie z dostarczania innych dokumentów oraz określania celu na jaki chcemy zaciągnąć kredyt. Zaleta kredytu gotówkowego jest tez to że możemy go spłacić wcześniej bez żadnych dodatkowych konsekwencji.

Na co wziąć kredyt gotówkowy

Z reguły kredyt zaciągamy tylko wtedy kiedy nie mamy środków finansowych na dany cel i nie mamy tez czasu aby czekać do momentu kiedy uda nam się je zgromadzić. Kredyt gotówkowy zaciągają najczęściej młodzi ludzie którzy wkraczają w dorosłe życie. Pierwszym etapem nowego życia i oczywiście dla wielu bardzo ważnym a zarazem kosztownym jest ślub i wesele. Często to właśnie na ten cel młodzi ludzie przeznaczają zaciągnięty kredyt gotówkowy. Po ślubie wiele młodych par chce zrealizować marzenie o dalekiej podroży. Koszt takich wakacji waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy od osoby. Nie mając na ten cel środków można wziąć również kredyt gotówkowy. Następna inwestycją na którą często pożyczamy pieniądze jest remont mieszkania. Każdy chciałby mieszkać w jak najlepszych warunkach niestety remont sporo kosztuje więc nie obejdzie się bez zaciągania kredytu. Często młode małżeństwa zaciągają również kredyt na kupno mieszkania lub budowę domu. Są to jednak znacznie większe kredyty przy których procedura jest o wiele dłuższa a przy tym również zdecydowanie bardziej rygorystyczna.