04 Mar 2016

Jeśli potrzebujesz pieniędzy - kredyt

Na dowolny cel- kredyt gotówkowy

W banku nie pytają Cię, na co potrzebujesz kredyt gotówkowy- jeśli spełniasz wszystkie kryteria otrzymasz wnioskowaną kwotę. Jak wyglądają formalności w banku? Jeśli już znajdziesz interesującą Cię ofertę bankową, najkorzystniejszą dla Ciebie spośród ofert kredytowych dostępnych na rynku następnym Twoim krokiem będzie złożenie wniosku kredytowego. Nie jest to jedyny dokument konieczny przy staraniu się o kredyt gotówkowy. Oprócz samego wniosku bank będzie od Ciebie wymagał dowodu o zarobkach, zazwyczaj w postaci zaświadczenia o zarobkach, ewentualnie jeśli wnioskujesz o kredyt w banku, w którym masz konto wystarczy, że wykażesz wpływy z ostatnich kilku miesięcy. Bank może również zażądać uzupełniających dokumentów, a wszystko to zależy od Twojej indywidualnej decyzji, aby bardziej zorientować się w sytuacji odwiedź https://www.ulicafinansowa.pl.

Szanse na otrzymanie kredytu

Największe szanse na dostanie kredytu mają osoby z dość wysokim zarobkiem. Najkorzystniej dla kredytobiorcy jest, jeśli Twój dochód jest udokumentowany, dzięki czemu potwierdzasz, że jesteś w stanie go spłacić, a przez to wzmacniasz swoje szanse na pozytywne rozpatrzenie wniosku. Co jednak zrobić, kiedy kolejny już bank odmawia Ci udzielenia kredytu, a pieniądze są Ci nadal bardzo potrzebne? Wówczas z pomocą mogą Ci przyjść instytucje znane jako parabanki.

Parabanki- co to takiego?

Instytucje te są łudząco podobne z bankami, oferują bliźniacze oferty, w tym min. kredyty gotówkowe, jednak standardowymi bankami nie są. Kiedy próbujesz otrzymać kredyt gotówkowy w parabanku, zapewne zdziwisz się ilością formalności, gdyż są one okrojone w porównaniu z typowym bankiem. Część z nich kusi otrzymaniem gotówki już na pierwszej wizycie. Stąd też instytucje mają wielu klientów. Jednak warto pamiętać, że szybkie i sprawniejsze załatwienie formalności ma też swoje minusy. Zazwyczaj kredyty uzyskane tak szybko są droższe od tych uzyskanych w banku, stąd też może okazać się, że oddajemy sporą kwotę więcej niż pożyczaliśmy.

Zdrowy rozsądek to podstawa

Zanim zdecydujesz się na kredyt gotówkowy, na spokojnie przemyśl całą sprawę. Zastanów się, czy pożyczka jest konieczna, a jeśli tak to realnie oszacuj potrzebną Ci kwotę. Podczas wyboru instytucji bankowej kieruj się atrakcyjnością samej oferty, ale również opiniami poprzednich klientów.